Firma

O společnosti SAF Tehnika

SAF Tehnika JSC je Lotyšský výrobce a distributor digitálních mikrovlnných přenosových zařízení. Výrobky společnosti SAF Tehnika poskytují řešení páteřního propojení základnových stanic (backhaul) bezdrátovou technologií pro přenos digitálních hlasových služeb a dat do mobilních a pevných sítí operátorů, vládních a soukromých společností. Společnost nabízí 3 produktové řady: novou řadu produktů rádiových zařízení CFIP o přenosové kapacitě až 366 Mb/s, řadu produktů vysokokapacitních (SDH) rádiových zařízení CFQ a nízko až středně kapacitních (PDH) rádiových zařízení CFM.

Společnost SAF Technika poskytuje důležité části telekomunikační infrastruktury zákazníkům v 98 zemích celého světa. SAF Technika připisuje tento úspěch třem klíčovým faktorům: výraznému důrazu na výzkum a vývoj, flexibilitě a schopnosti dodávat řešení s vysokou přidanou hodnotou za atraktivní ceny.

BSNL, MTNL (Indie), PTCL (Pákistan), Vimpelcom, Tele2, Golden Telecom (Rusko), Intertelecom (Ukrajina) a Impsat (Latinská Amerika) patří mezi mobilní operátory, kteří si zvolili společnost SAF Technika za dodavatele vysoce spolehlivých bezdrátových řešení páteřních sítí.

Společnost SAF Tehnika se již stala uznávaným hráčem ve svém oboru. Soustředěné odhodlání, silné technologické zázemí a kvalita produktů jí umožňují utkávat se úspěšně na tomto segmentu trhu v rovném souboji i s těmi největšími komplexními výrobci - společnostmi Ericsson, Nokia Siemens Networks a NEC. K dnešnímu dni se společnost řadí mezi největší nezávislé a samostatné dodavatele rádiových spojovacích technologií.

Od roku 2004 jsou akcie společnosti SAF Tehnika kotovány na burze NASDAQ OMX Riga Stock Exchange pod symbolem SAF1R a jejich současný kurz je dostupný na webových stránkách společnosti www.saftehnika.com.

Aby společnost SAF Tehnika rozšířila své produktové portfolio, získala v roce 2004 švédskou společnost Viking Microwave AB - SAF Tehnika Sweden, plně vlastněnou dceřinnou společnost se sídlem v Gothenburgu. Tato divize přispěla svými výzkumnými a vývojovými (R&D) zdroji k vývoji řady produktů SDH, čímž umožnila společnosti dodávat zákazníkům řešení s vysokou přidanou hodnotou za velmi zajímavé ceny. V listopadu roku 2008 byla podepsána dohoda o odkupu kapitálového podílu mezi společností SAF Tehnika JSC a společností registrovanou ve Švédsku pod názvem PROCOTECH AB, reprezentující současný management společnosti SAF Tehnika Sweden AB. Obě společnosti nicméně pokračují ve spolupráci při výzkumu a vývoji nových zařízení pro přenos dat prostřednictvím mikrovlnných technologií.

V listopadu roku 2008 založila společnost SAF Tehnika společný podnik v Ruské federaci pod názvem SAF Tehnika RUS Ltd., přičemž jeho spoluzakladatelem je ruská společnost Мобильные технологии Ltd. SAF Tehnika vlastní 51% SAF Tehnika RUS. SAF Tehnika RUS byla založena za účelem zvýšení prodeje produktů SAF v rámci Ruské federace a také zlepšení služeb, které společnost SAF Tehnika poskytuje svým klientům. Společný podnik SAF Tehnika RUS má v plánu rozšíření svých aktivit v Ruské federaci v létě roku 2009.

Během finančního roku 2008/09 pronikla společnost SAF Tehnika na 11 nových trhů, čímž zvýšila počet obchodně pokrytých trhů na číslo 79. Společnost pokračuje nadále v mezinárodním růstu dalším pronikáním na geograficky nové trhy jak v rozvinutých, tak v rozvojových zemích, zejména v rychle rostoucím asijském a africkém regionu.

Klíčové milníky společnosti

1999 založení společnosti (10 zaměstnanců)
2000 uvedení produktové řady PDH (CFM)
2003 získání certifikátu ISO 9001
2004 akvizice společnosti Viking Microwave AB - SAF Tehnika Sweden AB
 IPO (Initial Public Offering) - primární veřejná nabídka akcií
2006 produktová řada SDH (CFQ) uvedena na trh
 počet zaměstnanců společnosti SAF Tehnika dosahuje čísla 160
2007 růst prodejů na 62 trhů
 implementace nové moderní automatizované výrobní linky
2008 uvedení 108megabitového spoje - produktové řady SAF CFIP
 odkup kapitálového podílu SAF Tehnika Sweden AB jejím managementem
 založení společného podniku v Ruské federaci - společnost SAF Tehnika RUS Ltd.
2009SAF Tehnika slaví výročí 10let od založení
 Uvedení produktové řady CFIP Lumina - Full Outdoor spoj s kapacitou 366 Mbps
 Uvedení produktové řady CFIP Phoenix - Splitové řešení s kapacitou 366 Mbps
2010Distribuce do 99 zemí světa
 Uvedení produktové řady FreeMile - Full Outdoor spoj pro volná pásma
2011Uvedení produktové řady CFIP Marathon 1,4 GHz a CFIP Phoenix M Split
 Členství v organizaci Wireless Internet Service Provider Association (WISPA)
 Zahájení výroby spoje CFIP Lumina v Brazílii (Curitiba)
 Založení dceřiné společnosti SAF North America v Denveru
 SAF Tehnika spouští vlastní Online obchod www.saf-lastmile.com
2013Uvedení spoje SAF FreeMile 5,8 GHz MIMO
 SAF Tehnika nabízí exkluzivní 5 letou záruku na všechny spoje CFIP Lumina Full Outdoor

Další informace o společnosti SAF Tehnika najdete na www.saftehnika.com.